Get started!

Text page

novasezona.pep.zone

Makabi-PFC 1:0

Fudbaleri Partizana su doziveli poraz u 3.kolu lige Kupa Uefa od ekipe Makabija,rezultatom 0:1.Pred 15000 gledalaca crno-beli nisu razocarali igrom i pristupom mecu,ali se po milioniti put potvrdilo da Partizan nema dobrog napadaca,nema zamenu za nekoliko prvotimaca kada dodje do neke povrede..Crno-beli su poceli mec prepotentno u formaciji 4-3-3 sto domace igrace nije zbunilo ni uplasilo.Oni su od prvog minuta kidisali ka golu Partizana ne dozvoljavajuci Partizanu da veze 3 dodavanja.
Gol odluke pao je u 20.minutu.Katan je izveo korner a Brazilac Ksavier Anderson sam kao duh sa peterca zakucao loptu u mrezu.Veliko je pitanje,mada to i nije toliko vazno,ko je veci krivac za primljeni gol:da li Smiljanic kome je Ksavier pobegao ili Jahic koji ne izadje da hvata loptu koja leti u peterac??Nakon toga,crno-beli su preuzeli inicijativu i do kraja poluvremena stvorili nekoliko odlicnih prilika koje pre svih Odita nije znao da iskoristi.
U 2.poluvremenu Jesic je umesto Mirosavljevica uveo u igru Tomica,a umesto Vukelje Nenada Marinkovica i crno-beli su zaigrali u formaciji 4-4-2.Makabi je jos samo na pocetku 2.poluvremena imao neke sanse da uveca vodjstvo,nakon cega je Partizan ponovo preuzeo inicijativu i sabio Makabi na 20 metara od svog gola.Redjale su se sanse i akcije pred golom domacina ali Partizan nije znao da da gol.Nakon svega,Makabi je neko ce reci nezasluzeno pobedio,ali oni su svoju jedinu sansu iskoristili,a mi nase nismo.
A velike ekipe su upravo one koje stvore mali broj prilika ali ih iskoriste.I dokle vise kukanje u stilu:nismo imali srece,nedostajalo nam je koncentracije u zavrsnici,golman je dobro branio..Te price slusamo jos od lige sampiona kada su nam se zbog nedostatka pravog centarfora provlacili veliki Real,Porto i Marsej.Setite se samo derbija,Artmedije..Treba jedanput priznati:Odita,Mirosavljevic,Boja,Vukelja..to su igraci za 2.ligu.
Umesto da su umesto 13 kupljenih igraca kupili jednog dobrog centarfora,stopera i srednjaka oni su nagomilali fudbalere od kojih nekih nema ni na klupi za rezervne igrace.Slazem se da bi rezultat verovatno bio drugaciji da su igrali Kralj,Rnic i Nadj,ali se upravo zbog ovakvih stvari kupuju adekvatne zamene za svaku poziciju.Zna se ko je najveci krivac za to.Nego,da ne produbljujem temu,da se vratim na mec sa Makabijem.
Nakon meca svi fudbaleri(zajedno sa Bjekovicem)su se slozili da su nesrecno i nezasluzeno porazeni,kao i to da u narednom mecu moraju da savladaju Okser ukoliko zele da produze nadu o prolasku u 1/16 finala kupa Uefa.Trener Jesic je cestitao svojim fudbalerima na igri i zalaganju istakavsi da Partizan ima realne sanse da prezimi u Evropi ukoliko sledece srede na svom stadionu savlada Okser.Treba napomenuti da crno-belima ide na ruku rezultat iz drugog meca njegove grupe,gde su Okser i Rendzers igrali 2:2.
Na tabeli grupe A,vodi Rendzers sa 7 bodova,sledi Makabi sa 6 a ostala 3 mesta sa po 1 bodom dele Livorno,Partizan i Okser koji imaju i po utakmicu manje.Prema nekim proracunima Partizan bi za prolazak u dalji tok takmicenja trebao da u narednom kolu savlada Okser i zatim ostane neporazen u Glazgovu.Naravno da bi mi svi voleli da se to i ostvari,ali ne znam kojim se bodovima oni nadaju u paklu Glazgova kada ne mogu da ih osvoje u Izraelu.
Jer,bez obzira na freneticno navijanje navijaca Makabija,ipak su oni hor u odnosu na lude Skote.Dace Bog da me nasi fudbaleri demantuju.I na kraju,ne mogu a da se ne osvrnem na jos jednu cinjenicu.Svi pricaju o tome kako je tesko igrati pred punim tribinama u gostima,kako je tesko izdrzati pritisak pred punim tribinama.Zapitajte se kako bi prosao Livorno u Beogradu da ih je docekao pun jug i huk 30000 navijaca za koje su nadobudni navijaci iz Izraela mala decica.
Da li bi u takvoj atmosferi i nasi fudbaleri odigrali 30% bolje i pojeli protivnika.Vidite samo kako igraju gostujuci igraci u grotlu Pionira,gde u takvoj atmosferi Partizan moze da savlada bukvalno svaku ekipu.Izgleda da jedino nase kriminalce u fudbalskom klubu ne boli izostanak navijaca.Nisu ni svesni koliko je FK vec do sada istrpeo i izgubio bojkotom navijaca.Zbog toga trpe i rezultati i igraci,ali su ipak milioni i fotelje njima mnogo draze od Partizana.MARS IZ PARTIZANA!