Get started!

Text page

novasezona.pep.zone

PFC-Livorno 1:1

Fudbaleri Partizana remijem su zapoceli takmicenje u ligi Uefa.Oni su na svom stadionu pred 12000 gledalaca odigrali 1:1 protiv Italijanskog Livorna.Na zagrevanju uoci meca povredio se kapiten Albert Nadj pa je Jesic morao da promeni koncepciju i umesto sa jednim,zaigra sa 2 napadaca(Odita i Mirosavljevic).Partizan je tokom celog meca imao inicijativu ali bez izrazitih prilika za postizanje gola.Sa druge strane,Italijani su u 1.poluvremenu pripretili samo jednom kada je Lukareli sutiro preko gola.
Najbolju priliku u 1.poluvremenu Partizan je imao preko Lazica koji je na centarsut Odite ocajno sutirao glavom.U 2.poluvremenu crno-beli su nastavili sa napadima koji su urodili plodom u 71.minutu.Lazic je na ivici sesnaesterca primio loptu,vratio je unazad do Rnica koji je poslao loptu po zemlji u srce sesnaesterca,ona je prosla pored nekoliko igraca i stigla do usamljenog Mirosavljevica koji je rutinski po zemlji salje u Amelijin desni ugao.Ovo je bio Mirosavljevicev prvenac u crno-belom dresu.
U narednih par minuta Partizan je mogao jos jednim golom da resi pitanje pobednika.U 72.minutu Bosancic je predriblao nekoliko gostujucih fudbalera i kada je pokusao da obidje golmana on mu je uhvatio loptu.Da je ranije sutirao ili dodao usamljenom Oditi,sve bi bilo drugacije,ovako..Kazna je stigla u 87.minutu i to na kakav nacin.Odita je totalno bespotrebno faulirao jednog igraca na 20-ak metara od gola(dobio zuti karton),Italijani su izveli slobodnjak a najvisi u skoku bio je golman Italijana Amelija!!!
On je sam kao duh zahvatio loptu glavom i savladao Kralja.Italijani su bili u delirijumu..Ne zna se ko je za ovaj gol vise kriv:da li odbrana koja je ostavila Ameliju potpuno samog na par metara od gola ili Kralj koji je po milioniti put potpuno bespotrebno istrcao sa gola iako mu je lopta bila potpuno van domasaja..Bilo kako bilo,vremena za novi gol nije bilo i mec je zavrsen.Na konferenciji za novinare nakon meca Jesic je pohvalio svoje igrace za trud i igru.
Medjutim,on je izrazio nezadovoljstvo zbog rezultata i nacina na koji su crno-beli primili gol rekavsi da jos "samo golman nam nije dao gol" ali da je sada i to ucinjeno.Trener gostiju Arigoni bio je presrecan zbog osvojenog boda,priznavsi da je Partizan bio bolji i da je zasluzio pobedu.
Partizan je treci na tabeli sa 1 bodom iza Rendzersa koji ima 6 bodova iz 2 meca(juce savladao Makabi 2:0),i Makabija koji ima 3 boda.Naredni mec crno-beli igraju 23.11 u Izrelu protiv ekipe Makabija.