Get started!

Text page

novasezona.pep.zone

Maribor-Partizan 1-1

Fudbaleri Partizana uspeli su da se plasiraju u 1.kolu kupa Uefa jer su u revans mecu sa ekipom Maribora odigrali nereseno 1-1.Pred 8300 gledalaca(oko 250 Grobara),Partizan je i pored lose igre uspeo da izbori plasman u narednu rundu takmicenja.
Fudbaleri Maribora mec su zapoceli hrabro,motivisano,sa jakom zeljom da sto pre postignu gol.Odbrana i srednji red Partizana delovali su kao da igraju u skolskom dvoristu.
Stvorili su Slovenci nekoliko prilika(Simic,Zeba,Vuksanovic,Pekic)ali su ili bili neprecizni,ili je Kralj dobro odbranio.Malo je falilo da Smiljanic postigne auto-gol kad ga je Djordjevic ispucavajuci loptu pogodio u ruku,ali smo imali srece jer je lopta otisla pored stative.Tek nakon 25 minuta igre,napadi domacina su poceli da jenjavaju,a crno-beli su poceli da preuzimaju inicijativu.I nakon par dobrih akcija,dosli smo u vodjstvo.
Do kraja poluvremena,Partizan je stvorio jos par poluprilika,ali je ostalo 1-0.Na pocetku 2.poluvremena,umesto Lazica na teren je izasao Radonjic i vec u 1.minutu nastavka on je glavom spustio loptu Oditi,njemu je u sut izasao Ranilovic,a Odita je sutirao preko gola.Nakon toga,vidjena je dosadna igra u kojoj je Partizan cuvao rezultat.I kada se cinilo da ce crno-beli mec mirno privesti kraju,Slovenci su dosli do izjednacenja.
U 63.minutu Pregelj je poslao dugu loptu Zajcu,zakasnio je kiks-majstor Djordjevic,a plavokosi napadac u punom trku sutirao spoljnom u blizi Kraljev ugao-1:1.Nakon toga,navijaci Maribora poceli su da navijaju bucno a Maribor je krenuo u veliku ofanzivu.Fudbaleri Partizana uspevali su da zadrze loptu u proseku na 3 sekunde,a vecinu lopti koje su oduzimali u blizini svog gola slali su panicno u korner ili aut.Nekoliko poluprilika su stvorili Slovenci,ali smo ipak bili miljenici srece.
Malo po malo,Slovencima je ponestajalo snage i napadi su postajali sve jaloviji.Fudbaleri Partizana izdrzali su sve napade i priveli mec kraju.
Na kraju,samo da napomenem da ce zreb za 1.kolo kupa Uefa biti odrzan danas u 13.00 u Zenevi,a Partizan ce se naci u povlascenom sesiru(koeficijent 30,6).Potencijalni protivnici ce mu biti Dinamo Z.,Braga,Setubal,Trabzon..Najslabiji protivnik bi mogao da bude Rabotnicki(koeficijent 1,76).Sa igrom od sinoc,sreca u zrebu ce nam biti preko potrebna..
I naravno,ono najvaznije:nakon postignutog gola Partizana,Grobari koji su bili smesteni na severnoj tribini napravili su lepu bakljadu a baklje su zavrsile na terenu.Naravno,znajuci da ce Partizan biti kaznjen zbog toga,nakon toga su istakli transparent "ZEKO PLATI".Bravo majstori!