Get started!

Text page

novasezona.pep.zone

C.Zvezda-P.F.C. 1-0

Fudbaleri C.Zvezde plasirali su se u finale nacionalnog kupa jer su na svom stadionu savladali ekipu Partizana rezultatom 1-0. Strelac jedinog gola na mecu bio je Milijas u 15.minutu nakon velike greske Nadja. Mec je prakticno vec bio zavrsen polovinom poluvremena kada je Rnic potpuno nepotrebno udario laktom u lice Trajkovica i potpuno zasluzeno dobio crveni karton. Mec su po tradiciji obelezili neredi i lomljenje stolica na juznoj tribini. Inace, derbiju je prisustvovao jako mali broj gledalaca(10000). A sada da malo prokomentarisem.
Utakmica je bila prilicno dosadna sa ne puno sansi. C.Zvezda je u mec usla prilicno agresivno i motivisano. Sa druge strane, Partizan sa samo jednim spicem bojazljiv,oprezan,potpuno bezopasan. Gol koji smo primili apsolutno ide na dusu Nadja koji je bespotrebno komplikovao ispred svog sesnaesterca i izgubio loptu nakon cega je usledio pas do Milijasa na koga niko nije izasao, iako je poznato da je sut iz daljine njegovo najjace oruzje. Nedugo zatim momenat koji je definitivno resio mec. U jednom od napada C.Zvezde Trajkovic se u nasem sesnaestercu sapleo o Rnicevu nogu zeleci da iscenira jedanaesterac. Sudija je apsolutno pravedno svirao indirektan udarac i posao da da zuti karton Trajkovicu zbog simuliranja. U tom trenutku Rnic je fudbalera Zvezde laktom udario u lice i momentalno zaradio crveni karton. Svestan da je zasluzeno dobio karton, Rnic je bez pogovora i prigovora odmah krenuo u svlacionicu.
E sad, gledao sam sinoc njegovu izjavu kada je od muke hteo da umre i tom prilikom se za svoj gest izvinuo saigracima,treneru i navijacima. Takodje, procitao sam na chatu da ga neko od vas sazaljeva i jos kaze "svaka cast". Da sam je predsednik kluba ili trener, odstranio bi ga 2 meseca iz tima i oduzeo mu sva novcana primanja. U utakmici koja se takoreci igra za spas sezone,gde nema popravnog i pri rezultatu 0-1 on sebi dozvoli tako nesto. Konjina,picketina,jajara,govno malo. I jos treba da ga razumem i zalim ga. Ma jebao bi mu bre sve po spisku. Elem, do kraja poluvremena nista znacajnije se nije dogodilo. U 2.poluvremenu Djukic je uvodjenjem Jovetica pokusao da nadoknadi gubitak na terenu. Crno-beli su zaigrali hrabrije i otvorenije. Imali su celo poluvreme loptu u posedu ali do pet minuta pre kraja meca bez izrazite sanse. Sa druge strane Zvezda se povukla i pokusavala da iz kontre postigne drugi gol kojim bi resila pitanje pobednika.
Samo zahvaljujuci njihovoj nesposobnosti i neznanju rezultat je ostao isti do kraja,mada da su pola dobrih kontri koje su imali iskoristili, verovatno bi usledila nasa katastrofa. Kako je Partizan igrao na ovom mecu najbolje govori podatak da smo prvi udarac ka golu imali u 75.minutu!! U poslednjih 5 minuta Partizan je sabio gabelje u njihov sesnaesterac i stvorio najbolje sanse na mecu. Prvo je nakon odlaganja lopte Jovetica, Nebojsa Marinkovic odlicno sutira sa ivice sesnaesterca ali je Randjelovic odlicno reagovao i izbacio loptu u korner. A nakon kornera, najbolja sansa Partizana na mecu. Nakon dobrog centarsuta Bajic je iz velike blizine potpuno neometan sutirao glavom ali je lopta zavrsila pored gola. To je ujedno bio i poslednji trzaj crno-belih. Nakon meca fudbaleri Zvezde su ispred severa sa svojim navijacima proslavljali pobedu,dok su crno-beli otrcali da bace dresove grobarima na jugu!? Sta reci za ovaj potez. Samo znak nemoci,jada i bede.
A sada par reci o navijanju. Sever puniji ali ne uvek glasniji,narocito u 2.poluvremenu. Na severu puno barjaka,nekoliko ljubicastih dimnjaka. U 2.poluvremenu su imali jednu veliku bakljadu i transparent. Sa druge strane na jugu malo zastava ali slozno pevanje i neprestano navijanje. Tokom 2.poluvremena transparent "DZABA VAM SRPSTVO KAD VAM JE IME TURSKO", a nedugo zatim "HEROES ili OVK". Bilo je 10-15 baklji i jedna oteta zastava. Naravno, ne mogu a da ne pomenem lomljenje i paljenje stolica. Sta reci za olos i gamad koja kao znak besa i nemoci lomi stolice. Ocigledno da su ta govna sposobna samo za to. Steta je samo sto nije usla zandarmerija i odvojila ih od zivota. Ma sve bi ih pobio. Vrhunac nase bede bio je transparent na severu na kojem je pisalo "UDRI PO VATROGASCIMA I STOLICAMA".
To je samo podsecanje na nezaobilazan dogadjaj na skoro svakom derbiju jer smo ih 90% izgubili. Nakon derbija, par tuca na autokomandi i slaviji i to je to. Na kraju, zaboravio sam da pomenem nezvanicnu informaciju da je u tunelu na poluvremenu Smiljanic udario pesnicom u lice Purovica zbog cega je na kraju meca u tunelu bio veliki broj pandura. I jos jedna stvar. Nakon meca, Lomic je prisao glavnom sudiji i nakon prigovora zaradio drugi zuti,odnosno crveni karton. Zbog toga nece moci da igra na narednoj prvenstvenoj utakmici protiv Vojvodine. Sta reci, debil. A takodje, bio bi picka da ne pomenem sudjenje. Nakon prethodnog derbija koji smo izgubili umnogome zahvaljujuci katastrofalnom sudjenju, sinoc je situacija bila potpuno drugacija. Covek je sudio vise u nasu korist propustivsi da svira cist penal pri kraju meca nad Purovicem nakon nepostojeceg ofsajda. Na kraju, jos jednom da ponovim, RNICA u treci tim. Samo cu vam reci da je nakon proslonedeljnog iskljucenja u prvenstvenoj utakmici,uprava Galatasaraja kaznila Sasu Ilica sa 50000 evra. A inace je jedan od najboljih igraca u Turskom sampionatu. Toliko.